Variant model 2018 P2 – med kompakt hjul
27.132 kr. inkl. moms21.706 kr. eks. moms
- Aluminiumssider
- Demo
- Totalvægt 2.000 kg.
Fri levering – Vi har fri levering ved køb over 15.000 kr., hvis leveringsadressen er på Sjælland og i København
Retur Politik – Vi yder 14 dages fortrydelsesret fra køber modtager varen. Se vores “handelsbetingelser“
Sikker Betaling – Med kreditkort via godkendt betalingsformidler.
Erhvervstrailer fra Variants Pro-line serie!
Demo model Variant 2018 P2 fra variants populære Pro-Line serie. Trailere fra Pro-Line serien indebærer Variants stærkeste udvalg af trailere til den professionelle bruger. Grund-konstruktionen indebærer aluminiumssider, 6 indvendige surringsøjer, indbyggede lukkebeslag samt aftagelige hjørnestolper. Det er værd at bemærke at alle 4 sider er oplukkelige og aftagelige, således du kan komme til et helt fladt lad. Traileren har desuden monteret 4 kompakt hjul, hvilket sikrer dig en lavere læssehøjde.
Med denne trailer ved din side, sikrer du dig en høj styrke trailer med en totalvægt på 2.000 kg. og en lasteevne på 1.590 kg. Du kan blive kørende med traileren allerede i dag. Kontakt os - eller kig forbi på pladsen.
(Presenning kan tilkøbes mod merpris. LED-lys kan monteres mod mer-pris. Kontakt os for at høre mere.)
Yderligere information
| Antal aksler | 2 |
|---|---|
| Bredde | 180 cm |
| Bredde (indvendig) | 175 cm |
| Bremser | Ja |
| Højde | _35 cm |
| Højde (indvendig) | _35 cm |
| Længde (indvendig) | 255 cm |
| Lasteevne | 1590 kg |
| Materiale | Aluminium |
| Ny/Brugt | Ny |
| Producent/Brand | Variant |
| Totalvægt | 2000 kg |





