Variant model 20P215 – 2.000 kg. Demo
18.250 kr. inkl. moms14.600 kr. eks. moms
- Slidstærk boogietrailer
- Nedfældelige og aftagelige sider
- Demo-model
Ikke på lager
Fri levering – Vi har fri levering ved køb over 15.000 kr., hvis leveringsadressen er på Sjælland og i København
Retur Politik – Vi yder 14 dages fortrydelsesret fra køber modtager varen. Se vores “handelsbetingelser“
Sikker Betaling – Med kreditkort via godkendt betalingsformidler.
Stærk boogie-trailer til den professionelle bruger!
Variants model 20P215 er en robust og slidstærk boogie-trailer, som egner sig til både transport af materialer, maskiner eller større genstande. Traileren er designet med henblik på holdbarhed og funktionalitet.
Traileren har en slidstærk finerbund og aluminiumssider, som sikrer lang levetid og modstandsdygtighed over for belastning og vejrforhold. Hjulene er placeret under ladet, hvilket giver en større lasteflade og gør traileren særligt egnet til transport af større materialer og udstyr. 20P215 leveres med næsehjul som standard for nem manøvrering og er udstyret med bremser for øget sikkerhed. Konstruktionen med fire sider, der kan åbnes, giver adgang fra alle vinkler og gør læsning og aflæsning mere effektiv. De aftagelige hjørnestolper understøtter anvendeligheden i arbejdssituationer.
Traileren har desuden 6 nedsænkede surringsøjer i ladet, hvilket sikrer dig de optimale forudsætninger for at fastspænde dit gods, forud for transport. Totalvægten udgør 2.000 kg. og lasteevnen lyder på 1.646 kg.
Yderligere information
| Antal aksler | 2 |
|---|---|
| Bredde | 151 cm |
| Bredde (indvendig) | 144 cm |
| Bremser | Ja |
| Højde | 104 cm |
| Højde (indvendig) | _35 cm |
| Længde | 386 cm |
| Længde (indvendig) | 254 cm |
| Lasteevne | 1646 kg |
| Materiale | Aluminium |
| Ny/Brugt | Demo |
| Producent/Brand | Variant |
| Totalvægt | 2000 kg |










