Variant model 3032 UX – 3.000 kg.
57.000 kr. inkl. moms45.600 kr. eks. moms
- En del af Variants Maxi-Load serie
- 3.000 kg. totalvægt
- 10″ hjul
Fri levering – Vi har fri levering ved køb over 15.000 kr., hvis leveringsadressen er på Sjælland og i København
Retur Politik – Vi yder 14 dages fortrydelsesret fra køber modtager varen. Se vores “handelsbetingelser“
Sikker Betaling – Med kreditkort via godkendt betalingsformidler.
NYHED FRA VARIANT - VIPPELADSTRAILER FRA MAXI-LOAD SERIEN! Demo
Robust, slidstærk og rummelig er bare nogle af de ord, som kan anvendes til at beskrive Variants model 3032 UX. Er du på udkig efter en multifunktionel erhvervstrailer, til transport af både maskiner og materialer, så kan denne trailer være det helt rigtige for dig.
Traileren er konstrueret med henblik på hårdt brug. Den er bygget på bladfjedre, og har både alubund og alusider. Uni-traileren er symbiosen af effektivitet og kapacitet, udstyret med bagtip og en bagrampe. Denne store og rummelige trailer giver mulighed for at laste og losse store genstande med lethed. Uanset om det gælder byggepladsen eller haven, sikrer uni-traileren en problemfri drift, der maksimerer transporteffektiviteten.
Trailerens totalvægt lyder på 3.000 kg., hvilket sikrer en lasteevne på 2.239 kg.
Yderligere information
| Antal aksler | 2 |
|---|---|
| Bredde (indvendig) | 210 cm |
| Bremser | Ja |
| Højde (indvendig) | _35 cm |
| Længde (indvendig) | 320 cm |
| Lasteevne | 2239 kg |
| Materiale | Aluminium |
| Ny/Brugt | Demo, Ny |
| Producent/Brand | Variant |
| Totalvægt | 3000 kg |








